Senarai calon DAP pada PRU15

Senarai calon DAP pada PRU15

KUALA LUMPUR,. Berikut senarai bakal calon DAP yang akan bertanding bagi kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (DUN) pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15):

PERLIS

N01 Titi Tinggi – Teh Seng Chuan

KEDAH

P012 Jerai – Zulhazmi Shariff

PULAU PINANG

P043 Bagan – Lim Guan Eng

P045 Bukit Mertajam – Steven Sim Chee Keong

P046 Batu Kawan – Chow Kon Yeow

P048 Bukit Bendera – Syerleena Abdul Rashid

P049 Tanjong – Lim Hui Ying

P050 Jelutong – R.S.N Rayer

P051 Bukit Gelugor – Ramkarpal Singh

PERAK
P054 Gerik – Ahmad Tarmizi Mohd Jam

P060 Taiping – Wong Kah Woh

P064 Ipoh Timor – Howard Lee Chuan How

P065 Ipoh Barat – M. Kulasegaran

P066 Batu Gajah – V. Sivakumar

P068 Beruas – Datuk Ngeh Koo Ham

P070 Kampar – Chong Zhemin

P076 Teluk Intan – Nga Kor Ming

N17 Pokok Assam – Ong Seng Guan
N18 Aulong – Teh Kok Lim

N22 Jalong – Loh Sze Yee

N25 Canning – Jenny Choy Tsi Jen

N26 Tebing Tinggi – Dr Abdul Aziz Bari

N27 Pasir Pinji – Goh See Hua

N28 Bercham – Ong Boon Piow

N29 Kepayang – Nga Kor Ming

N30 Buntong – M. Thulsi Thivani

N31 Jelapang – Cheah Pou Hian

N32 Menglembu – Chaw Kam Foon

N33 Tronoh – Tiw Tee Siang

N37 Pantai Remis – Wong May Ing

N38 Astaka – Jason Ng Thien Yeong

N41 Malim Nawar – V. Bavani

N42 Keranji – Koo Haai Yen

N55 Pasir Bedamar – Woo Kah Leong

N56 Changkat Jong – Badrul Hisham Badarudin

N57 Sungkai – A. Sivanesan

PAHANG

P078 Cameron Highlands – Chiong Yoke Kong

P079 Lipis – Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

P080 Raub – Chow Yu Hui

P089 Bentong – Young Syefura Othman

N01 Tanah Rata – Ho Chi Yang

N07 Tras – Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

N20 Pulau Manis – Muhammad Khairil Khalid

N30 Mentakab – Woo Chee Wan

N33 Bilut – Lee Chin Chen

N34 Ketari – Su Keong Siong

N35 Sabai – D. Kamache

N38 Triang – Leong Yu Man

SELANGOR

P102 Bangi – Syahredzan Johan

P103 Puchong – Yeo Bee Yin

P106 Damansara – Gobind Singh Deo

P110 Klang – V. Ganabatirau

WILAYAH PERSEKUTUAN KUALA LUMPUR

P114 Kepong – Lim Lip Eng

P117 Segambut – Hannah Yeoh Tseow Suan

P120 Bukit Bintang – Fong Kui Lun

P122 Seputeh – Teresa Kok Suh Sim

P123 Cheras – Tan Kok Wai

NEGERI SEMBILAN

P128 Seremban – Anthony Loke Siew Fook

P130 Rasah – Cha Kee Chin

MELAKA

P138 Kota Melaka – Khoo Poay Tiong
JOHOR

P142 Labis – Pang Hok Liong

P145 Bakri – Tan Hong Pin

P148 Ayer Hitam – Sheikh ‘Umar Bagharib Ali

P152 Kluang – Wong Shu Qi

P154 Mersing – Fatin Zulaikha Zaidi

P162 Iskandar Puteri – Liew Chin Tong

P163 Kulai – Teo Nie Ching

P164 Pontian – Shazwan Zdanial Abidin

SABAH

P172 Kota Kinabalu – Chan Foong Hin

P175 Papar – Henry Shim Chee On

P180 Keningau – Grelydia Gillod

P181 Tenom – Noorita Sual

P185 Batu Sapi – Liau Fui Fui

P186 Sandakan – Vivian Wong Shir Yee

P188 Lahad Datu – Sia Yu Hock

SARAWAK

P192 Mas Gading – Mordi Bimol

P195 Bandar Kuching – Dr Kelvin Yii Lee Wuen

P196 Stampin – Chong Chieng Jen

P199 Serian – Learry Jabul

P208 Sarikei – Roderick Wong Siew Lead

P211 Lanang – Alice Lau Kiong Yieng

P212 Sibu – Oscar Ling Chai Yew

P217 Bintulu – Tony Chiew Chan Yew

— BERNAMA

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )